Wysyłka silnika samochodowego i motocyklowego. Jak wysłać silnik kurierem?

Data dodania: 2021-09-17


Wysyłka silnika na palecie to wygodna forma transportu tego typu części samochodowych i motocyklowych. Dzięki wykorzystaniu palet transportowych można odpowiednio zabezpieczyć najbardziej newralgiczne miejsca silnika, które mogą ulec uszkodzeniu, a także utrzymać go w odpowiedniej pozycji zapobiegającej wyciekom płynów. Prowadząc własną działalność gospodarczą, polegającą na sprzedaży towarów w postaci części samochodowych online, warto wiedzieć, jak wysłać silnik samochodowy kurierem. Z pomocą przychodzi internetowy portal FastPost, który pozwala na szybkie wygenerowanie listu przewozowego wraz z określeniem wymiarów i wagi transportu. Nadanie silnika kurierem w ten sposób zapewnia przede wszystkim szybkość działania, bezpieczeństwo oraz możliwość wygodnego dostosowania czasu odbioru palety przez wybranego na portalu FastPost kuriera.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):




Transport silnika kurierem - jak przygotować silnik do wysyłki?

Przed wysłaniem części, warto wiedzieć, jak zapakować silnik, aby jego transport był w pełni bezpieczny zarówno dla otoczenia, jak i samego silnika. W tym celu należy opróżnić komory silnikowe z wszelkich pozostałości oleju, płynu chłodniczego oraz wszelkich innych smarów, które mogłyby wypłynąć podczas transportu. To bardzo ważne, gdyż w razie przewrócenia się palety lub błędnego zamontowania silnika mogłoby dojść nawet do skażenia środowiska. Proces przygotowania transportu przed wysyłką silnika jest bardzo prosty. Wystarczy opróżnić go z płynów, oczyścić oraz zadbać o odpowiednio stabilne uchwyty mocujące część do powierzchni palety. Po poprawnym przygotowaniu silnika można przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest wygenerowanie listu przewozowego na stronie FastPost.

Jak nadać silnik motocyklowy?

Wysyłka silnika motocyklowego jest dość prostą sprawą. Można w tym celu wykorzystać dużą europaletę lub półpaletę ze względu na nieco mniejsze wymiary części motocyklowych. Wystarczy zapiąć całą konstrukcję bezpośrednio do uchwytów na palecie przy pomocy specjalistycznych pasów tak, aby silnik był stabilny przez cały czas transportu. Dzięki temu można w pełni wyeliminować ryzyko jego uszkodzenia w trakcie drogi do miejsca docelowego. Jako zewnętrzną warstwę ochronną można zastosować folię stretch wraz z taśmą pakową.

Jak wysłać silnik samochodowy kurierem - o czym trzeba pamiętać?

Prowadząc własną firmę w branży e-commerce, która oferuje części samochodowe oraz motocyklowe, warto wiedzieć, jak zapakować silnik, aby ten podczas transportu uległ on uszkodzeniu. Do wysyłki silnika samochodowego najlepiej wykorzystać pasy mocujące do europalety oraz taśmę poliuretanową wysokiej trwałości. Dzięki temu części do samochodu będą stabilnie ustawione na powierzchni palety przez cały czas transportu. Nadanie silnika kurierem to wygodna forma sprzedaży tego typu części. Trzeba jednak pamiętać o podstawowych wymogach przygotowania silnika do transportu, aby dotarł on w całości do klienta oraz nie zagrażał środowisku naturalnemu.

Wysyłka silnika kurierem - koszt realizacji transportu

Przesyłka paletowa z silnikiem nie generuje dodatkowych kosztów transportu w porównaniu do tych, które trzeba ponieść, decydując się na wysyłkę towarów na paletach. Na cenę może mieć wpływ jednak ubezpieczenie towaru, które w przypadku części do samochodów i motocykli może opiewać na nieco wyższe kwoty. Transport silnika kurierem z wykorzystaniem portalu FastPost to przede wszystkim bezpieczeństwo, wiele możliwości wyboru firm kurierskich oraz szybkość działania. Przesyłki zlecone jednego dnia zazwyczaj odbierane są na następny dzień roboczy z wybranego miejsca. Korzystanie z portalu FastPost to wygodna opcja dla każdego przedsiębiorcy działającego online i dbającego o bezproblemowe dostawy towarów bezpośrednio do rąk konsumentów.