Wysyłka mebli do Niemiec

Data dodania: 2021-09-17


Przewóz mebli do Niemiec to z pozoru sytuacja mocno odbiegająca od tej tradycyjnej, kiedy wysyłamy te elementy do odbiorców w naszym kraju. Jak się jednak okazuje, jeśli chodzi o przepisy, nie trzeba się niczym martwić. Przewoźnicy mają bardzo podobne limity i zapisy w regulaminie. Wszystko za sprawą działalności prowadzonej w większości krajów Unii Europejskiej. Można tutaj wymienić na przykład DHL, DPD, a także wielu innych znanych dostawców. Jeśli więc prowadzisz sklep meblowy, a jeden z klientów chce przesłać meble do Niemiec, to nie musisz obawiać się dodatkowych formalności czy przepisów, które mogłyby utrudniać cały proces dostawy. Mimo wszystko, tak jak w przypadku przesyłek krajowych, transport mebli do Niemiec wymaga od Ciebie zastosowania się do konkretnych przepisów, jakie udostępniają firmy kurierskie. Chodzi o kwestie pakowania i gabaryty.

Długość (cm):
Szerokość (cm):
Wysokość (cm):
Waga (kg):




Pakowanie mebli do wysyłki do Niemiec – jak to odpowiednio zrobić?

Zacznijmy od samego pakowania. Meble najlepiej wysyłać rozłożone, a przynajmniej oddzielić zdejmowane i ruchome części od reszty konstrukcji. Wtedy masz pewność, że szuflada nie otworzy się podczas transportu i nie przebije kartonu, co oczywiście mogłoby grozić ryzykiem uszkodzenia mebli. Firmy transportowe Polska-Niemcy często wymagają od swoich klientów zastosowania się do zaleceń dotyczących rozłożenia mebli dosłownie na części pierwsze. Jeśli jednak sprzedajesz te produkty i masz je wprost od producenta, nie powinno z tym być najmniejszego problemu. Pamiętaj, aby wszystkie rogi drewnianych czy metalowych mebli dodatkowo owinąć, na każdy kolejny blat dać amortyzację, wszystko układać jeden na drugim, a elementy łączne w osobnych pudełku obok części z drewna czy metalu. Nie zapomnij o poduszkach, folii bąbelkowej czy gazetach. Na koniec uszczelnij pudełko.

Łóżko kurierem do Niemiec – czy możesz je wysłać?

Transport mebli Polska-Niemcy obejmuje wysyłkę łóżka czy łóżeczka dla dzieci. Jednak zasada jest jedna - łóżko musi być w częściach. Oczywiście jest to zrozumiałe - w końcu niektóre meble tego typu potrafią być naprawdę duże. Co ciekawe, firmy kurierskie chcą, aby karton miał kształt prostopadłościanu. Wtedy łatwiej jest transportować konkretne łóżko, a także sortować taką paczkę na sortowni. Transport mebli za granicę to także trzymanie się pewnych zasad. Przykładowo firma UPS dopuszcza paczki, w których znajduje się łóżko o długości maksymalnie 270 centymetrów. Podobnie wygląda to w innych firmach, z tym że limity mogą się nieco różnić w zależności od kuriera i zapisów w jego regulaminie.

Pamiętaj o ograniczeniach – każda firma kurierska ma inne

Jak już wiesz, każda firma ma swoje ograniczenia, o czym pisaliśmy powyżej. UPS umożliwia przewóz mebli z Polski do Niemiec, ale tylko wtedy, jeśli paczka ma maksymalnie 270 centymetrów długości, a suma jej boków wynosi maksymalnie 300 centymetrów. Na przykład w przypadku firmy DPD wygląda to nieco inaczej, bo paczka z meblem nie może być cięższa niż 50 kilogramów, a długość maksymalna to 175 centymetrów. Polskie meble z dostawą do Niemiec oferuje także kurier InPost. Tutaj limity są zbliżone do firmy DPD, z tym że maksymalna długość paczki może wynieść 200 centymetrów.

Meble na palecie – najlepsze rozwiązanie

Nie da się ukryć, że koszt transportu mebli do Niemiec w przypadku paczek niestandardowych może być wysoki. Czasem lepiej postawić na paletę, a niekiedy jest to jedyna możliwość. Jak zapakować na niej meble? Na powierzchni palety połóż warstwę kartonu. Następnie zajmij się meblem oddzielając wszelkie ruchome części, zawijając je pojedynczo w folię bąbelkową i pakując do twardego pudełka kartonowego. Wokół wszystkich przedmiotów umieść ochronne wypełniacze - może to być folia piankowa, bąbelkowa czy tekstura falista. Eksport mebli do Niemiec na paletach to także odpowiednie przymocowanie pudełka z szafką czy komodą do samej palety. Tutaj świetnie sprawdzają się taśmy PP, a także taśma klejąca i folia stretch, która zabezpieczy karton przed wilgocią i wbijaniem się w jego strukturę taśmy PP.

Usługi transportowe Polska-Niemcy – jakie firmy kurierskie je świadczą?

Tak naprawdę jest wiele firm kurierskich oferujących transport mebli do Niemiec. Cena samych usług może być oczywiście różna w zależności od samego cennika firm, ale także rodzaju paczki czy jej gabarytów i formy wysyłki. Nie da się jednak ukryć, że koszty mogą być nieco większe niż w przypadku transportu do odbiorcy w kraju. Usługi taniego transportu mebli Polska-Niemcy świadczą między innymi firmy UPS, DPD, DHL czy GLS. Warto do tego wspomnieć o globalnej marce FedEx, która także działa na trasie pomiędzy tymi dwoma państwami. Oferta jest duża, warto więc sięgnąć po wyszukiwarkę najkorzystniejszych możliwości, czyli platformę FastPost.