Data dodania: 2021-09-17
Koła to duży i często dość ciężki produkt. Nic dziwnego, że z ich wysyłką ma problem wiele początkujących w branży e-commerce firm. W końcu trzeba pamiętać o wielu czynnikach, aby sama wysyłka kół była opłacalna, a koła nie miały żadnych uszkodzeń po przetransportowaniu ich do odbiorcy. Nie da się ukryć, że części samochodowe są elementami najchętniej wysłanymi kurierem. Bez względu na to, czy jest to niezwykle delikatny element karoserii, czy z pozoru elastyczna opona, która może ochronić twardą stalową felgę przed uszkodzeniami bocznymi w trakcie transportu, konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Co więcej, musisz pamiętać o tym, że wysłanie kół kurierem obejmuje ich odpowiednie zapakowanie. Na koniec zwróć uwagę na fakt, że każda firma kurierska ma nieco inne zasady wysyłki tego rodzaju towaru.
Wysyłka koła kurierem to nie taka prosta sprawa, szczególnie jeśli chodzi o samo pakowanie. Zanim jednak do tego dojdziemy, chcemy, abyś wiedział, że wszystko trzeba zacząć od odpowiedniej firmy kurierskiej. Przede wszystkim powinien być to kurier z długą historią na rynku - najlepiej stawiać na znane i cenione w branży marki. Bez dwóch zdań liczy się także cena, w końcu nie chcesz przepłacać. Jak więc wybrać odpowiednio? Z pomocą może przyjść platforma FastPost, na której porównasz oferty kurierów w zaledwie kilka minut. Poznasz na przykład koszt wysyłki kół, czyli to, co z pewnością najmocniej Cię interesuje. Platforma jest także źródłem informacji o samych przedsiębiorstwach - nie dowiesz się więc z niej tylko tego, ile kosztuje wysłanie kół kurierem, ale też poznasz inne ciekawostki!
Przejdźmy do pakowania. Wysyłka kół kurierem może przybrać różną formę. Przede wszystkim masz do wyboru dwie możliwości, pierwsza z nich to zapakowanie całego kompletu kół, druga to wysyłka mniejszych paczek z jedną sztuką, ale cztery razy. Trzeba tutaj zaznaczyć, że ta druga opcja będzie czasem obligatoryjnym wyborem dla Ciebie, tak bowiem chcą firmy kurierskie zastrzegające sobie odmowę przyjęcia paczek o większej liczbie zapakowanych kół. Więc jak wysłać opony z felgami kurierem? Najlepiej pojedynczo - unikniesz problemów z kurierem, a jeśli firmy pozwalają na wysyłkę kompletów, po prostu wybierz to, co będzie dla Ciebie korzystniejsze cenowo!
Jak wysłać koła samochodowe kurierem, aby mieć pewność, że te podczas transportu nie zostaną uszkodzone? Z pewnością musisz zadbać o odpowiednie opakowanie, a także zabezpieczenia. Wysyłka kół samochodowych będzie wymagać od Ciebie pudełka kartonowego albo przynajmniej kartonu. Do pudełka wsadzisz jedną sztukę, a z kartonu wytniesz okrąg, gdy będziesz wysyłał jednocześnie cały komplet. Potrzebujesz także folii stretch, taśmy klejącej, a do tego wypełnienia w postaci na przykład folii bąbelkowej. Do tego zadania dobrze jest wybrać także styropian, nieco trwalszy od folii, a także świetnie amortyzujący ewentualne uszkodzenia. Wysyłka opon z felgami kurierem to nie lada wyzwanie, jeśli robisz to po raz pierwszy. Z nami jednak na pewno Ci się uda!
Zacznijmy od pakowania pojedynczych kół. Jak już wspominaliśmy, potrzebujesz pudełka kartonowego odpowiednich wymiarów. Włóż do niego koło a miejsca na rogach, gdzie prawdopodobnie powstała luka, wypełnij folią lub styropianem. Wysyłka opon z felgami na tym się nie kończy. Musisz dokładnie obkleić taśmą klejącą wszystkie łączenia pudełka kartonowego. Najlepiej zrób to kilkukrotnie, możesz także użyć folii stretch, aby wszystko na końcu dobrze owinąć. Opona wraz z felgą waży kilka dobrych kilogramów, więc jeśli wybrałeś słabej jakości karton, może dojść do jego uszkodzenia, stąd tyle dodatkowych zabezpieczeń.
Koszt wysyłki 4 kół kurierem z pewnością będzie większy od ceny czterokrotnej wysyłki jednej sztuki. Jeżeli jednak zdecydowałeś się na taki sposób, pamiętaj o kilku sprawach podczas pakowania. Przede wszystkim potrzebujesz kartonu, z którego wytniesz okręgi pasujące średnicą do kół. Kurier opony z felgami odbierze, jeśli te będą ustawione jedna na drugiej, a pod i na każdej sztuce znajdzie się taki okrąg z kartonu. Następnie przejdź do owijania całości folią stretch (bardzo dokładnie i wielowarstwowo). Kiedy to zrobisz, użyj taśmy klejącej do zabezpieczenia miejsc, gdzie stretch łączy się ze sobą.
Koszt wysyłki kół samochodowych nie jest uzależniony tylko od liczby kół wysyłanych jednocześnie, ale także od rodzaju paczki. Możesz postawić na przykład na tę niestandardową, którą można poznać po nieregularnych kształtach. Najczęściej są to koła czy opony wysyłane po owinięciu ich tylko folią stretch lub też jest to kilka kartonów o różnych rozmiarach nałożonych na siebie i sklejonych taśmą. Jak możesz się domyślać, taki sposób wysyłki będzie nie tylko zwiększał ryzyko uszkodzenia kół, ale dodatkowo wydłuży czas transportu i zwiększy jego koszty. Wysyłka kół najtaniej wychodzi, gdy wybierasz formę cztery razy jedno koło. Oczywiście w zależności od firm kurierskich.
Interesuje Cię wysyłka kół kurierem? Cena będzie najniższa, gdy wyślemy koła pojedynczo. Przewóz kół kurierem czterokrotnie, ale w paczkach o małych rozmiarach i mniejszej wadze to bez dwóch zdań lepsza opcja. Wszystko za sprawą paczki standardowej, czyli tej o regularnych kształtach, która traktowana jest, jako zwykła przesyłka kurierska. Jej transport nie tylko jest tańszy, ale także krótszy. Co więcej, jak już pisaliśmy na samym początku, wiele firm kurierskich zastrzega sobie możliwość transportu tylko i wyłącznie paczek z jedną sztuką opony wraz z felgą. Jak wysłać koła samochodowe kurierem? Najlepiej pojedynczo w odpowiednich kartonach o regularnych kształtach, dobrze zapakowane, zaklejone i zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami!